טריו גבירול

Nocturno home and coffee First Floor Nocturno home and coffee 0777008510 Spectrum JLM

טריו גבירול

מופע לרגל 1000 שנה להולדת אבן גבירול

כרטיסים
20 ₪ במכירה מוקדמת
טריו גבירול
 
שירת אבן גבירול היא אחת השירות הנשגבות ביותר בשירת התרבות העברית. שירי המשורר האוהב והמיוסר משופעים בגילויי אהבה והתנצחות עם בוראו, דברי מחשבה והגות מקוריים ועמוקים מני ים ומעידים על הבנה מעמיקה בנפש האדם. שירתו השפיעה על כותבים והוגים גדולים ורבים ברחבי העולם התרבותי כולו.
לרגל 1000 שנה להולדתו, טריו גבירול יצא במופע המוקדש למשורר האדיר. המופע הוא פרי של מחקר ולימוד במגוון הטקסטים הפואטיים של המשורר אשר חדרו לדיוואן התימני (קורפוס השירה של יהודי תימן) ולסידור התפילה, גם כאלה שנשכחו במהלך השנים הרבות.
מתוך כך נולדה מוזיקה רעננה ללחנים העתיקים של שירי אבן גבירול וכן יצירות חדשות שהן עיבודים מקוריים לשירת התפילה של יהודי תימן.
חברי הטריו מצליחים לייצר סאונד הדוק וסוחף ששואב את כוחו והשראתו מעוצמת השירים ומעניק להם חיות מוזיקלית מפתיעה ומרוממת נפש. ההשפעות המוזיקליות מגוונות ושואבות השראה ממוזיקה תימנית, אתיופית אפריקאית ומערבית.
היצירה היא ענף נוסף של פרויקט ה – D-One שגואל לחנים וטקסטים עתיקים ממורשת תימן ויוצר מתוכם מוזיקה חדשה ובת-זמננו באופן שטרם נעשה עד כה.
 
חברי הטריו:
אמיתי אריכא – מחקר ועיבוד, שירה, יוקוליילי, סאז.
ירדן ארז – עיבודים והפקה מוזיקלית, גיטרה בס, כינור.
איתמר גוטמן – תופים
 
המופע מתקיים במסגרת פרויקט ברוטינה 2022 של הרשות לצעירים בעיריית ירושלים וצעירי הדיואן -הדור הצעיר של האגודה לטיפוח חברה ותרבות
 
 


פתיחת דלתות שעה לפני תחילת המופעים

20 ₪ במכירה מוקדמת

כרטיסים

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue
אבגדהוש
12
3456789
17181920212223
24252627282930


מוזמנים להגיע מוקדם וליהנות מהמטבח האיכותי: החלבי-צמחוני-טבעוני וכשר.

❮ לכל ההופעות