חומר הנפש: הסיפור הפשוט על מוח האדם

Nocturno home and coffee First Floor Nocturno home and coffee 0777008510 Spectrum JLM

חומר הנפש: הסיפור הפשוט על מוח האדם

פרופ' אבשלום אליצור

כרטיסים
60 ₪ במכירה מוקדמת

כיצד בנוי המוח שלנו?
מה המקור לתופעות הנפש?
מה ההבדל בין מוח של גבר למוח של אישה?

פרופ’ אבשלום אליצור יתארח ב-Funzing Talks להרצאה מרתקת בה יספר לכם על מאחורי הקלעים של המוח שלכם. בהרצאה זו תבינו את מבנה המוח והמתחולל בו – הבסיס לתופעות הנפש הידועות: למידה, חשיבה, יצרים ורגש.

מוח שונה יש לתינוק, לצעיר ולזקן, לגבר ולאישה, ולכן הוא מלמד הרבה על הדרך בה אנו חושבים ולומדים, ועל חיי היצר והמין שלנו. המוח הוא גם אתר ארכאולוגי מרהיב כי השכבות העמוקות בו מייצגות שלבים אבולוציוניים קודמים כמעט לפי סדר התרחשותן. למחקר המוח בימינו השלכות מרחיקות-לכת על הבנת ההתנהגות הבריאה והחולה.

הרצאה זו מציגה את המוח על פי הסדר של שכבותיו האבולוציוניות, מגזע המוח האחראי לפעולות הגוף הבסיסיות, דרך המערכת הגובלתית שהיא משכן הדחפים והיצרים, ועד לקליפת המוח בה שוכנים החשיבה והשפה. בשפה פשוטה יוסברו פעולות הגומלין בין רמות אלה, על ה”סכסוכים” ביניהם במצבים פתולוגיים ועל ההבנה הנובעת מהם לבריאות הנפש.

פרופ’ אבשלום אליצור הוא פיזיקאי המתמחה בתורת הקוונטים, ביחסות ובתרמודינמיקה, וכן בתרמודינמיקה של מערכות חיות. לצד תחום התמחותו העיקרי פרסם גם מאמרים מדעיים רבים במדעי החיים וההתנהגות.פתיחת דלתות שעה לפני תחילת המופעים

60 ₪ במכירה מוקדמת

כרטיסים

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue
אבגדהוש
12
3456789
17181920212223
24252627282930
31


מוזמנים להגיע מוקדם וליהנות מהמטבח האיכותי: החלבי-צמחוני-טבעוני וכשר.

❮ לכל ההופעות